TellMeHau
  • Facebook
  • Instagram
  • Strona główna
  • O mnie
  • Usługi szkoleniowe
    • Psie przedszkole „Psie Bobo”
    • Relacja, komunikacja i nauka haseł dla starszaków
    • Przygotowanie na przyjęcie psa do domu
  • Behawiorysta
  • Regulamin
  • Galeria
  • Blog
  • Kontakt
  • Menu

Najbliższe szkolenia

 

 

Nowe na blogu:

  • Książkowe polecajki dla dzieci: „Co robią psy” Paulina WyrtLuty 12, 2021 - 5:42 pm
  • Pomysły na prezenty świąteczne dla psiarzy i nie tylkoGrudzień 19, 2020 - 2:52 pm
  • Etapy rozwoju psaSierpień 14, 2020 - 2:56 pm

Newsletter

Znajdź nas na FB

tellmehau

Dziś trochę inny świąteczny post. Nie bę Dziś trochę inny świąteczny post. Nie będzie on dotyczył tego, czym nie karmić psa przy wigilijnym stole, ale o jego komforcie psychicznym i fizycznym w trakcie tych kilku dni.

Święta to cudowny, rodzinny czas. Ubieramy choinkę, gotujemy pyszne potrawy, pieczemy smakowite ciasta, przychodzą do nas goście. 
Dla psów okres ten często nie jest łatwy, bowiem wokoło bardzo dużo się dzieje. Otacza ich wiele bodźców, począwszy od migoczących światełek, zapachów, głosów, śpiewów, stukania garnków po wizyty kilku gości naraz, którzy często naruszają prywatną przestrzeń psiaka. 
Nadmiar emocji może (ale nie musi) sprawić, że wpadnie on w nadmierne pobudzenie lub poczuje lęk i stanie się wycofany.

Co zrobić, aby pomóc psu spokojnie przeżyć Święta?

🎄Stwórzmy mu bezpieczne miejsce (kennel, legowisko w innym pokoju, dwa krzesła przykryte kocem) z daleka od światełek, stołu,  gdzie będzie mógł udać się, gdy zostanie przytłoczony, tym, co dzieje się wokół niego.
🎄Dajmy znać gościom, aby zachowywali się raczej neutralnie w stosunku do psa. Nie każdy pies lubi być dotykany, głaskany i zaczepiany (wiadomo, poinformujcie ich też o tym, aby nie dawali pieskowi jedzenia z Wigilijnego stołu – to tak dla przypomnienia).
🎄Zadbajmy o odpowiednią ilość gryzaków, podanie wypełnionego konga, zabawy węchowe, które mogą pomóc psu rozładować nadmiar emocji i napięcia.
🎄Wspierajmy go, wtedy, gdy nas będzie potrzebował

Jak tam nastroje Waszych pieseczków przed Świętami?🎅🏻

.

.

#instapies #pieseł #pieski #pieskieżycie #pieskiezycie #pieskiesprawy #niekupujadoptuj #spacerzpsem #spacerujzpsem #treningzpsem #trening #behawiorysta #krakow #kraków #pieseczek #piesek🐶 #pieseły #choinka #rodzina #piesio #szczeniak #szczeniaki
Nadal szukacie ciekawych pomysłów na prezent dla Nadal szukacie ciekawych pomysłów na prezent dla psiarzy i nie tylko? 

Jeśli tak, właśnie na stronie pojawił się nowy wpis z ciekawymi propozycjami. 🌲

Link do strony internetowej znajdziecie w bio ❄️🎅🏻

#pies #psy #pieskieżycie #instapies #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieseł #piesek #piesek🐶 #pieseczek #niekupujadoptuj #behawiorysta #krakow #kraków #prezentyświąteczne #prezent #święta #trening #treningzpsem
Dziś krótki post na temat technik kształtowan Dziś krótki post na temat technik kształtowania zachowań psów. Możemy je podzielić na trzy rodzaje:

🔹Naprowadzanie – metoda polegająca na naprowadzaniu psiaka ręką, targetem do danej pozycji np. „siadu”. Po uzyskaniu zachowania pies jest nagradzany. To najczęściej stosowana technika szkoleniowa podczas zajęć.
🔹Wyłapywanie – polega ona na tym, że podczas życia codziennego wyłapujemy momenty, kiedy pies sam prezentuje jakieś zachowanie np. leżenie, po czym je wzmacniamy nagrodą i pochwałą. Wyłapywanie możemy też stosować podczas pracy behawioralnej, wypatrując i wzmacniając strategie radzenia sobie psa z problemem.
🔹Kształtowanie – to moja ulubiona metoda. Jej istotą jej zbliżanie się małymi kroczkami do docelowego zachowania np. położenia obu łap psa na pudełku. Każdy kroczek np. położenie jednej łapki bliżej pudła, znaczymy klikerem lub innym markerem (słowo „yes”, „tak”), dzięki temu, pies będzie wiedział, że o to właśnie nam chodzi. Metoda ta według mnie, jest najbardziej skuteczna, jednakże zajmuje trochę czasu. Jeszcze niedawno uważano, że nie powinno się pomagać psu w treningu podczas stosowania tej techniki – to on sam miał dojść do tego, o co nam chodzi. Obecnie, często lekko pomaga się psu, co zmniejsza jego poziom frustracji i podnosi motywację.

.

.

#pieskiezycie #instapies #piesek #pieskieżycie #pieseł #pieskiesprawy #pieski #piesek🐶 #pieseczek #szczeniak #behawiorysta #krakow #kraków #spacerujzpsem #spacerzpsem #trening #treningzpsem #pieseły #ciekawostki
Coraz bliżej Święta.. Choinka ubrana, prezenty Coraz bliżej Święta.. Choinka ubrana, prezenty kupione, w weekend mamy zamiar zrobić nasze Labopierniczki🌲🎅🏻 

Od następnego tygodnia zamierzam trochę odpoczać , ponieważ ostatnimi czasy miałam bardzo dużo pracy. W przyszłym roku szykujemy dla Was z Tobsiem trochę nowości 🐶🐾

Kto już nie może się doczekać? 💓

#pieseł #pies #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #instapies #piesek #piesek🐶 #labrador #labradorretriever #blacklabrador #choinka #choinka🎄 #niekupujadoptuj #krakow #kraków #behawiorysta #trening #rodzina
Ostatnimi czasy modnymi stały się "żywe preze Ostatnimi czasy modnymi stały się "żywe prezenty”. Dlaczego nie należy kupować zwierząt na prezent?

🔸Po pierwsze zdarza się, że osoby, którym chce się sprawić owy podarunek, wcale nie są z tego powodu szczęśliwe i gotowe na bycie odpowiedzialnym opiekunem psa. Okazuje się, że z pupilem trzeba wychodzić na spacery, sprzątać po nim, karmić, chodzić do weterynarza, nieraz pracować nad jakimś problemem. 
🔸Częstym jest też kupowanie psów, szczególnie tych mniejszych ras dzieciom i traktowanie ich w późniejszym czasie jak zabawkę. Małe dzieci są nieświadome tego,  że robią zwierzakowi krzywdę, nachalnie go przytulając lub ciągnąc. Zdarza się, że rodzice na to zupełnie nie reagują, pies w końcu powie „nie” i może dojść do tragedii. Jeżeli zwierzak ugryzie dziecko, zazwyczaj zostaje oddawany do schroniska z namiastką „agresora”. 
🔸Tak jak już wyżej napisałam wiele z tych psów jest oddawana do azylów, niektóre z nich mogą tam zostać na długi czas lub na zawsze. 
🔸Pies to żywa istota, posiadająca uczucia, chcąca bycia pokochanym, porzucona natomiast bardzo cierpi. Decyzja o jego adopcji lub kupnie jest decyzją na całe życie – powinna być podjęta odpowiedzialnie, ponieważ ma to być nasz wierny, kochany przyjaciel, o którego będziemy dbali we wszystkich możliwych sferach zarówno psychicznych jak i fizycznych.

A więc.. podsumowując.. Żaden pies nie chciałby być zbędnym, niechcianym, uciążliwym prezentem.

.

.

#pieseł #piesek🐶 #instapieseł #instapies #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #niekupujadoptuj #pies #piesek #pieseczek #behawiorysta #krakow #kraków #spacerujzpsem #spacerzpsem #choinka #prezent #labrador #trening
Rozpoczynamy przygotowania do Świąt! 🌲🎅🏻✨🐾

Jak Wasze Mikołajki? Co ciekawego dostaliście?

.

.

.

#pies #piesek🐶 #pieskiezycie #pieseł #piesel #pieskieżycie #pieskiesprawy #instapies #instapiesek #behawiorysta #krakow #kraków #mikołajki #mikołaj #choinka #labrador #labradorretriever #blacklabrador #niekupujadoptuj #spacerujzpsem
Po pierwsze zajmijmy się terminem „kastracja” i „sterylizacja”, ponieważ to drugie jest często mylnie używane i rozumiane.
Kastracja to wycięcie jąder u samców oraz jajników i macicy u samic. Sterylizacja natomiast polega na podwiązaniu jajowodów u suk lub nasieniowodów u samców. Przyjęło się mówić, że w przypadku samic dokonuje się „sterylizacji”, jednakże gabinetach weterynaryjnych głównie przeprowadzany jest zabieg polegający na „kastracji”, czyli całkowitym wycięciu gonad. 

Teraz przytoczę plusy i minusy kastracji suk:

+ zapobieganie niechcianym kryciom
+ brak cieczki
+ zapobieganie ciąży urojonej
+ Kastracja po pierwszej rui w około 90% niweluje ryzyko zachorowania nowotwór gruczołu sutkowego, jeśli jest ona przeprowadzona w późniejszym wieku ryzyko nowotworu może już być takie same, jak w przypadku suk niekastrowanych.
+ zapobieganie ropomaciczu

- Kastracja może przyczynić się do nietrzymania moczu
- Zwiększa ryzyko wystąpienia niedoczynności tarczycy

Jeśli chodzi o kastrację samców temat jest trochę bardziej skomplikowany.

+CZASAMI może zmniejszyć zachowania agresywne na linii samiec – samiec (tylko w połączeniu z terapią behawioralną).
+mniejsze tendencje do ucieczek (wiele psów ma już niektóre zachowania bardzo wzmocnione, więc kastracja w tym przypadku niewiele daje).
+Kastracja eliminuje raka jąder, ALE jest to również choroba bardzo NISKIEGO ryzyka u psów. Nie jest ona zbyt częsta i stosunkowo łatwa do wykrycia

- Udowodniono, że kastracja może ryzyko osteosarcoma (kostniakomięsak), bardzo niebezpiecznego, złośliwego raka, który często zabija psy. 
- Zwiększone ryzyko niedoczynności tarczycy
- Przyczynia się zwykle do spowolnienia metabolizmu, co może grozić otyłością
- Wykastrowanie lękliwego, niepewnego siebie psa, poprzez zabranie mu testosteronu, może wyrządzić mu OGROMNĄ KRZYWDĘ na całe życie. Po zabiegu, zwykle u takich psów pojawiają się fobie, prowadzące często też do lęku uogólnionego, zachowania agresywne wynikajace z lęku i inne

#pieseł #pies #piesek🐶 #instapies #niekupujadoptuj #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #behawiorysta #krakow #piesek
To już rok od momentu powiększenia się naszej p To już rok od momentu powiększenia się naszej psio - ludzkiej rodziny 🐾👶🏻 

Sto lat Franiu! 💓

#pieseł #piesek #piesek🐶 #piesel #pies #instapies #psiamama #mama #pieskiezycie #pieskieżycie #pieskiesprawy #urodziny #tort #niekupujadoptuj #krakow #kraków #behawiorysta #chlopiec #synekmamusi #syn #synek
Okresy te ustalane są bardzo orientacyjnie, każdy pies będzie je przechodził w trochę innym momencie.

Czas ten pojawia się nagle, zwierzak może zacząć bać się wielu nowych bodźców, z którymi wcześniej nie miał problemu, jeśli natomiast lęk już występował, może być on w tych fazach bardziej intensywny. 

Pierwszy okres lękowy pojawia się zwykle pomiędzy  7 a 11 tygodniem życia psa (inaczej critical period) – ma on bardzo duży wpływ na późniejsze życie i funkcjonowanie psa. Jest to też czas socjalizacji zwierzęcia z otaczającym go światem. Jeżeli w tym okresie wydarzy się coś bardzo traumatycznego (nawet jednorazowo), może dojść do tzw. single event learning – reakcja, polegająca na stworzeniu negatywnego, trwałego skojarzenia z danym stresorem, bodźcem, spowodowana zazwyczaj jednym przykrym wydarzeniem.

Kolejny okres lękowy występuje mniej więcej pomiędzy 6 a 18 miesiącem życia, na który też przypada czas dojrzewania. W okresie tym zachodzi w organizmach psów dużo zmian hormonalnych. U dorastających szczeniąt wzrasta poziom hormonów stresu, w mózgu zachodzi wiele intensywnych zmian np. główny ośrodek odpowiedzialny za emocje tzw. ciało migdałowate zwiększa swoją wielkość, przez co psiak może być bardziej wrażliwy.

Co zrobić, aby psom pomóc w tych okresach?

Przede wszystkim dbać o ich dobrą socjalizację z otoczeniem od samego początku, reagować na ich komunikaty, prośbę o wsparcie, nie stosować techniki tzw. „zatapiania”, czyli inaczej wrzucania ich na głęboką wodę, gdzie jest wiele bodźców, których się boją (daje to odwrotny efekt), być uważnym na spacerze, szczególnie podczas ich kontaktów z innymi osobnikami (czy to psimi czy to ludzkimi) oraz. obniżać poziom napięcia. Pamiętajcie, to co się dzieje w tych okresach, pies odbiera bardziej intensywnie, ma to kluczowy wpływ na jego późniejsze życie. 

A czy Wy zauważyliście u swych psów wzmożony lęk w tych okresach?

.

#pieseł #piesek🐶 #piesel #piesek #pies #instapies #niekupujadoptuj #pieskiezycie #pieskieżycie #pieskiesprawy #psiamama #behawiorysta #spacerzpsem #spacerujzpsem #pieseczek #szczeniak #krakow #kraków
Dlaczego pies gryzie patyki na spacerze? Główn Dlaczego pies gryzie patyki na spacerze?

Głównym powodem tego zachowania jest chęć rozładowania napięcia, frustracji czy stresu. Jeśli ma on dookoła bardzo dużą ilość bodźców, z którymi sobie nie radzi, może wytworzyć sobie taki sposób radzenia sobie z problemem. Czy takie zachowania należy przerywać? Niekoniecznie. Jeśli widzicie, że psu to pomaga, patyki nie są połykane, możecie mu na to pozwolić. Jest to jednak sygnał, aby przyjrzeć się głębiej, co mogło to zachowanie spowodować.

A Wasze psy gryzą patyki na spacerach?

.

.

#pies #pieskiezycie #pieskieżycie #pieskiesprawy #pieski #pieseł #piesel #piesek #piesek🐶 #niekupujadoptuj #psiamama #psiedziecko #behawiorysta #spacerzpsem #spacerujzpsem #krakow #kraków #treningzpsem #spacer #instapies #pieseczek #dogoftheday #labrador #labradorretriever #blacklabrador
Temat rzucania psu piłki, patyka jest dość ko Temat rzucania psu piłki, patyka jest dość kontrowersyjny. Chodząc po parku prawie codziennie można zaobserwować kogoś, kto wielokrotnie wyrzuca piłeczkę swojemu pupilowi, aby ten biegł za nią i kolejno przynosił. Czy to jest dobre? Odpowiedź brzmi: jeśli jest to robione z głową, pies umie aportować, wyrzucamy mu przedmiot 3, 4 razy i kończymy tą aktywność wyciszeniem (np. węszeniem) -  to tak.

Co jeśli jest piłka rzucana jest na każdym spacerze, prawie przez całą długość jego trwania? Pies może się bardzo niezdrowo na nią zafiksować. Pogoń za „czymś” jest dla niego bardzo stresująca, ponieważ nie wie czy uda mu się upolować swoją zdobycz. Kiedy psiakowi się to uda, wydziela się w jego mózgu dopamina, neuroprzekaźnik odpowiadający za uczucie przyjemności, ekstazy. Jej wyrzut do organizmu powoduje, że pies może mocno uzależnić się od danego przedmiotu – nie widzi poza nim świata. 

Wielu opiekunów jest zdania, że rzucanie piłeczki to dobry sposób na wybieganie swojego psa. Niestety, to nie prawda. Po takim spacerze pies przychodzi do domu bardzo pobudzony i nakręcony. Rzucanie przedmiotów jest szczególnie niepolecane dla psów reaktywnych i pobudliwych.  Ciągła zabawa piłką może też spowodować ogromne problemy z układem ruchu – pies musi biec bardzo szybko, skręcać, powtarzać ciągle te same ruchy, często też przy tym się wywraca. Miałam takiego psiego klienta, który dzięki takim zabawom, nabawił się dysplazji stawu biodrowego. 

Podsumowując, nie mam nic przeciwko rzucaniu psu piłki, ale proszę róbcie to z głową, pamiętajcie o tego złych konsekwencjach.

.

.

#piesek🐶 #pieseł #piesek #piesel #pies #instapies #instapiesek #niekupujadoptuj #pieski #pieskiezycie #pieskieżycie #pieskiesprawy #psiamama #psiamiłość #behawiorysta #krakow #kraków #spacer #spacerzpsem #spacerujzpsem
Wspomnienie z naszego ostatniego spaceru. Uwielbia Wspomnienie z naszego ostatniego spaceru. Uwielbiam wspólne wycieczki tylko we dwoje 💞🐾🍂🌲

Jak widać model doskonale czuje się w swej roli. 😎

Jakie macie plany na weekend? 🤗

.

.

.

#pieseł #piesek🐶 #piesek #piesel #pies #instapies #instapiesek #pieski #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #pieskieszczęście #labrador #labradorretriever #blacklabrador #dogoftheday #behawiorysta #kraków #krakow #las #rodzina #psiamama #niekupujadoptuj
🐾Od dłuższego czasu w terapii behawioralnej 🐾Od dłuższego czasu w terapii behawioralnej wykorzystuje się pracę psim nosem, czyli tak zwany „nosework”. Jak już wiecie opuszka węchowa zajmuje u psa największą część mózgu, dlatego nasz pupil postrzega świat właśnie głównie tym zmysłem.

🐾Początkowo „nosework” wykorzystywany był do pomocy ludziom w danych dziedzinach np. do wyszukiwania przemycanych narkotyków. Kilka lat temu odkryto, że może być on skutecznie stosowany w terapii psów z problemami, szczególnie tych, które są lękliwe, niepewne siebie oraz agresywne. 

🐾Na czym to polega? Na początku pracy zlecamy psu bardzo łatwe zadania np. wyszukiwanie smakołyków w macie węchowej, kocyku, kolejno przenosimy to na zewnątrz – pies wyszukuje smaczki w trawie. Nagradzamy go za każde zdobyte ciasteczko. Psiak znajdując jedzenie myśli „o udało mi się”, przez co jego pewność siebie wzrasta. Praca węchowa także doskonale go wycisza, koncentruje na danym zadaniu, obniża próg pobudzenia, uczy psa samodzielności podczas rozwiązywania zadania. 

🐾Zabawy węchowe na początek są idealne. Później można iść dalej – zapisać się na profesjonalne zajęcia noseworku np. wyszukiwanie zapachu cynamonu lub danego olejku. Doskonale sprawdza się też mantrailing (ale o tym napiszę kiedy indziej). Należy także pamiętać, że praca psim nosem to także świetna zabawa! 

🙏🏻🐾A wy pracujecie ze swoim psem węchowo?

.

.

#pieseł #piesek🐶 #pieswkrakowie #instapies #pies #piesek #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #psiamama #pieseczek #szczeniak #niekupujadoptuj #ciekawostki #pieseły
Model w promieniach słońca ☀️ My dziś troc Model w promieniach słońca ☀️

My dziś trochę odpoczywaliśmy, korzystaliśmy z ładnej pogody. A Wy jak spędziliście dzisiejszy dzień?

.

.

.

#niekupujadoptuj #instapies #piesek #pieseł #piesek🐶 #pies #pieseły #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #psiamama #psiesprawy #piesio #pieseczek #labrador #labradorretriever #blacklabrador #rodzina #behawiorysta #krakow #kraków
Dziś poruszę kwestię wybiegów, jakże cze Dziś poruszę kwestię wybiegów, jakże często uczęszczanych przez opiekunów ze swoimi pupilami.
W Krakowie jak i w wielu Polskich miastach jest ich wiele, sporo osób ma je nieopodal miejsca zamieszkania. Niewątpliwie zachęca to ludzi do codziennego uczęszczania danego parku. Jak zwykle wyglada ich codzienny spacer z psem? Poranek: psi wybieg, gdzie odbywają się pogaduszki z innymi opiekunami, przeglądanie portali internetowych, popołudniami i wieczorami to samo. A gdzie prawdziwy spacer zawierający węszenie, eksplorację, kontakt z psiakiem umacniający relację, pełne skupienie na nim..? No.. jak widać nie ma. Ludzie są zdania, że ich psy w psich parkach się „wybiegają”, pobawią z innymi pieskami i to już będzie traktowane jako spacer. Już pisałam o tym, że zabawa jest zazwyczaj możliwa w około 80% między psami, które się znają i tolerują. Większość sytuacji to zachowania demonstracyjne, agonistyczne, oraz te wynikające ze stresu. Często zwykła pogoń za piłeczką kilku psów, oznacza, to, iż chcą coś innym „zademonstrować”, czyli pokazać, że gdy ją zdobędą będą lepsi od reszty (tak naprawdę są oni niepewni siebie). Warto także dodać, że na wybiegach, jest za dużo psów w stosunku do jego powierzchni. To niewątpliwie prowokuje je do opisanych wyżej zachowań. Ludzie często nie obserwują zwierzaków, dochodzi tam czasem do „spięć” (jak to słynne w Krakowie), nie przerywają interakcji, które wymykają się już spod kontroli. Zdarza się, że po takim porannym „spacerze” psy przychodzą do domu zestresowane lub w ciągu dnia są bardziej pobudzone. Miałam kilku psich klientów, które zostały tam pogryzione i od tego momentu wykazywały agresję w stosunku do innych psiaków lub były lękliwe. Nie jestem do końca przeciwna wybiegom. Moje zdanie jest takie, że można tam iść z pupilem, ale tylko pod warunkiem skupiania się na nim w 100%, dawania mu wsparcia oraz wtedy, gdy nie ma tam dużej ilości psiaków.

A Wy chodzicie ze swoimi psami na wybiegi?

.

#piesek #pieseł #niekupujadoptuj #instapies #piesek🐶 #pieskiezycie #pieskieżycie #pieskiesprawy #krakow #psiamama #behawiorysta #pies
Rozmarzony Tobsuś ✨ oby wszystkie jego marzenia Rozmarzony Tobsuś ✨ oby wszystkie jego marzenia się spełniły ✨

.

.

.

#pieseł #niekupujadoptuj #instapies #piesek #piesek🐶 #pieseły #pies #pieski #pieskiezycie #pieskieżycie #pieskiesprawy #psiamama #psieszczęście #behawiorysta #krakow #kraków #labrador #labradorretriever #blacklabrador #blacklab #dogoftheday #dog #doglover
Dziś ważny temat, mam nadzieję, że pomoż Dziś ważny temat, mam nadzieję, że pomoże on wielu z Was zrozumieć sens stosowania farmakoterapii u psów. A więc zaczynamy.
W pracy nad problemami behawioralnymi psiaków, coraz częściej sięga się po leki psychotropowe, czy jest to dobre rozwiązanie? Moja odpowiedź: Tak, jeśli stan psa jest bardzo ciężki, bez leków nie ruszymy (tak samo jak niektórzy ludzie nie ruszą z terapią bez podania leku np. podczas ciężkiej depresji). Miałam np. wiele bardzo trudnych przypadków lęku separacyjnego, gdzie pies będąc sam w domu wpadał w panikę, demolował całe mieszkanie robiąc sobie przy tym krzywdę, niebywale cierpiał. Rozpoczęliśmy pracę, jednakże nie przynosiło to żadnego skutku. Zdecydowaliśmy się na włączenie leku psychotropowego, który po około trzech tygodniach, zmniejszył odczuwanie lęku u zwierzęcia. Po upływie tego czasu stopniowo wdrażaliśmy ustalony wcześniej plan. Praca szła powoli, jednakże już po około miesiącu widać było pierwsze efekty, pies był w stanie zostać samemu przez około 15 minut (naprawdę to sukces przy tak ciężkim przypadku).
Co należy zrobić przed wdrożeniem leków? Przede wszystkim dokładnie zbadać psa (morfologia, echo serca itp.). Leczenie zawsze powinno polegać na współpracy lekarza weterynarii i behawiorysty. Czy jest się czego bać? NIE. Leki te naprawdę są bezpieczne, należy je tylko dobrze dobrać do psa (to sztuka, tak samo jak i u ludzi. Jeśli jeden lek nie zadziała, to drugi). Dlaczego  nie ma „psich psychotropów”? Tylko dla tego, że ich koszt rejestracji jest bardzo wysoki. Substancje i tak byłyby te same. Pamiętajmy, że jeśli przypadek jest ciężki, warto posłuchać behawiorysty i zastosować farmakoterapię. Pies naprawdę bardzo cierpi i bez nich sobie nie poradzi, terapia nie ruszy. To wszystko dla jego dobrostanu.

.

.

.

#instapies #pieseł #piesek #piesek🐶 #niekupujadoptuj #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #psiamama #psiamiłość #behawiorysta #krakow #kraków #pieseczek #pieski #pieseły
Czy pamiętacie o naszej niespodziance, czyli - 40 Czy pamiętacie o naszej niespodziance, czyli - 40% na pierwsze zamówienie przepysznej karmy od @psibufet ? Wystarczy, że wpiszecie w okienko na kod zniżkowy TELLMEHAU40!😊 

Tobi baaardzo poleca! 💪
Idealna dla psich alergików💪

.

.

.

#piesek #pieseł #niekupujadoptuj #instapies #piesek🐶 #pies #pieseczek #pieski #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #behawiorysta #krakow #kraków #rodzina #mama #psiamama #psiamatka #labrador #labradorretriever #blacklabrador #dieta #psibufet
Decompression Walk to termin, który jako pierwsz Decompression Walk to termin, który jako pierwsza użyła znakomita trenerka – Sarah Stremming. Co więc on oznacza? Nic innego jak spacer, podczas którego pies ma swobodę ruchów na łonie natury, czyli pozwala psu być psem!

Na czym ten spacer polega? Na samym początku musimy psiaka zabrać w bezpieczne miejsce, gdzie nie ma rozproszeń, przede wszystkim, tych z którymi ma złe doświadczenia i skojarzenia. Może być to np. las, łąka, polana – wszystko tak naprawdę musimy dobrać indywidualnie dla każdego psa (każdy z nas zna swojego pupila najlepiej). Ma to być miejsce, gdzie będziemy mogli swobodnie psa puścić luzem i z oddali obserwować jego zachowania. Spacery te nie tylko są doskonałą formą rekreacji dla psiaka (może on sobie w końcu swobodnie hasać!), pozwalają mu wyciszyć się, odpocząć od „miejskich” bodźców, ale także znacznie pomagają zwierzakom z problemami w terapii behawioralnej. Podczas tych przechadzek nie musimy nawiązywać kontaktu z naszym pupilem, wystarczy, że obserwujemy co psiak w danym momencie chce (appetitives), a czego chce uniknąć (aversives). Dzięki temu poznamy go lepiej i będziemy mogli wykorzystać powyższe do pracy nad jego problemem.

.

.

.

#pieseł #pies #piesek🐶 #piesek #instapies #pieseły #niekupujadoptuj #behawiorysta #krakow #kraków #mama #psiamama #psiamatka #piesio #spacer #spacerzpsem #ciekawostki #ciekawostka #rodzina #pieski #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #pieskieszczęście
Halo halo mamy dla Was niespodziankę! -40 % na p Halo halo mamy dla Was niespodziankę! -40 % na pierwsze zamówienie przepysznej karmy od @psibufet na hasło TELLMEHAU40! 🥰 

Tobi dostał kilka dni temu paczkę od Psiegobufetu. Jest to producent psiego cateringu żywieniowego, który wyróżnia się jakością, smakiem, świeżością oraz indywidualnym dostosowaniem do potrzeb żywieniowych psa.🤔

Ważne inforacje na temat karmy:

1️⃣Wyróżniamy jej czery warianty smakowe: 

🧡Jagnie wcina
💛Indyczy kąsek
🧡Wołowe love
💛Kurcze pieczone

2️⃣Karma jest indywidualnie dostosowana do potrzeb żywieniowych danego psa. W panelu klienta zaznacza się informacje dotyczące rasy, płci, wielkości, uczuleń oraz ewentualnych chorób pupila.
3️⃣Jedzonko jest bardzo wysokiej jakości, naturalne, bezglutenowe, zawiera bardzo dużo składników odżywczych – tu ważna informacja – jest gotowane na parze w niskiej temperaturze.
4️⃣Psibufet idealnie nadaje się dla psów z problemami alergicznymi, nie ma także w swoim składzie konserwantów. 
5️⃣Odpowiedni dobór diety i składników odżywczych, jest bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o terapię zaburzeń behawioralnych. 
6️⃣Po zamówieniu bufetu, posiłki dostarczane są zazwyczaj na drugi dzień, ponieważ jest to karma od razu nadająca się do spożycia. Resztę przechowuje się w lodówce – nie traci ona przez to smaku, ponieważ jest zapakowana próżniowo.
7️⃣Skład karmy jest fantastyczny, na pierwszym miejscu mamy mięsko, co pieski bardzo lubią. Głównym źródłem węglowodanów są owoce i warzywa.
8️⃣Dzięki panelowi klienta możemy bezproblemowo i szybko zarządzać swoimi dostawami.
9️⃣Karma ma mokrą konsystencję, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas karmienia interaktywnego np.  podawana w "kongu". :)

Tobi jest alergikiem, ponadto jadł jedzenie jak szalony więc rozważamy całkowite przejście na karmę od Psiegobufetu. ❤💓🍔

Tobi bardzo poleca i życzy smacznego!🍔

.

.

.

#piesek🐶 #piesek #pieski #pieseł #pieskiezycie #pieskiesprawy #pieskieżycie #niekupujadoptuj #instapies #behawiorysta #krakow #kraków #labrador #labradorretriever #blacklabrador #psibufet #psiamama #psiamatka #pies #mama #dogoftheday #dog #trening
Obserwuj nas
This error message is only visible to WordPress admins
© Copyright - TellMeHau | projekt i wykonanie witryny: walewicz.com
  • Facebook
  • Instagram
  • Strona główna
  • O mnie
  • Behawiorysta
  • Regulamin
  • Galeria
  • Blog
  • Kontakt
Scroll to top